piątek, 2 maja 2014

Złap wiatr w żagle nad Jeziorem Garda

Jeśli za kierunek urlopowy tym razem obierasz Włochy, to może chcesz poznać uroki Jeziora Garda – największego jeziora w tym kraju położonego u stóp przepięknych Alp? Pierwszy atut tej decyzji – jest ono położone w tak malowniczej i bajecznej okolicy, że pokochasz to miejsce od pierwszego wejrzenia. Góry pełne słońca i czyściutka woda o kolorze Adriatyku. A jezioro oplatają przy tym typowe włoskie miasteczka z bardzo charakterystycznymi, ale jakże romantycznymi wąskimi uliczkami. Tak opisują to miejsce ci, którzy już raczyli się jego urokami (np. na portalu www.kierunekwlochy.pl). A jeśli przy tym nie lubisz wylegiwania na plaży i popijania kolejnych lokalnych drinków, tylko interesuje cię zdecydowanie aktywna forma wypoczynku, to trafiłeś do raju, w którym możesz się wyszaleć.

Serwisy informacyjne o Gardzie

Podążając bowiem za informacjami z serwisu dla turystów i podróżników www.a41.pl dowiedzieć się można, że zarówno położenie, jak i warunki atmosferyczne (stałe wiatry i prądy powietrzne) jeziora Garda sprzyjają sportom wodnym. Jest to dobra wiadomość zwłaszcza dla amatorów żeglarstwa i windsurfingu. Że to raj dla deskarzy, to można również wyczytać na www.windsurfing.pl. Zwłaszcza północna część jeziora Garda jest niemałym wyzwaniem zarówno dla amatorów, jak i zawodowców w tym sporcie. Jak twierdzą windsurfingowcy - dopołudniowy wiatr sprzyja bowiem początkującym, a popołudniowy – zaawansowanym deskarzom.
Można zatem skorzystać z bogatego zaplecza najróżniejszego typu wypożyczalni kajaków, rowerków wodnych, motorówek, desek surfingowych czy żaglówek. Inną opcją jest również nurkowanie. Najlepiej więc wynająć sprzęt i z pomocą doświadczonego instruktora (szkółek tam nie brakuje) skorzystać z aktywnej formy wypoczynku.
O nocleg również nie ma co się martwić. Turyści mogą skorzystać z m.in. z bogatej bazy hotelowej, campingowej, pensjonatów. Oprócz sportów wodnych można również skusić się na zwiedzanie okolicznych zabytków czy poznanie zwyczajów tubylców nie tylko przez pryzmat włoskiej kuchni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz