piątek, 9 maja 2014

Być gościem Magdy Gessler

Najsłynniejsze medialne odkrycie kulinarne ostatnich kilku lat, a zarazem królowa polskiej kuchni, restauratorka, właścicielka i współwłaścicielka kilkunastu restauracji. Któż nie zna Magdy Gessler i któż nie chciałby choć raz skosztować układnego przez nią menu? Na szczęście sama restauratorka daje nam trochę wyboru w tej materii, głównie w stolicy.

Zajrzyjmy więc np. do restauracji „U Fukiera” - historycznej, bo sięgającej korzeniami do tradycji XVII w., jak i przedwojennej. Doświadczyć tu zatem można zarówno etnicznej, polskiej kuchni, jak i południowych smaków. Jak zapewnia Magda Gessler, nie serwuje się tu żadnych mrożonych produktów, ani chemicznych polepszaczy smaku i zapachu. Za to można liczyć na ekologiczne produkty pochodzące z różnych zakątków Polski – np. białostockie grzyby i ogórki, kiszoną kapustę spod Krakowa, śmietanę i produkty mleczne z Wyszkowa czy dziczyznę z okolic Szczecinka. „U Fukiera” szczyci się również tym, że smakowało tutaj potrawy wiele znanych osobistości ze świata polityki, filmu czy mody. W tym gronie znaleźli się więc m.in. Roman Polański, królowa Hiszpanii Zofia, Naomi Campbell, Sharon Stone czy  George Bush. No i ma się gwarancję, że restauracja czynna jest aż do ostatniego gościa.

Goszcząc w Warszawie można zajrzeć do „AleGloria”. Dawniejsza stajnia, wozownia, a następnie spichrz, fabryka kart i destylarnia to dziś elegancki gmach, który codziennie wypełnia zapach wytwornych dań bazujących m.in. na tym, co w naturze przynoszą kolejne pory roku. Jeśli natomiast marzymy o rodzinnym spotkaniu, miejscu na zorganizowanie wesela czy innej uroczystości, to tylko w Domu Restauracyjnym „Krokodyl” na warszawskiej Starówce. Odbywają się tu również spotkania biznesowe, bankiety czy inne firmowe imprezy. Klasyczne wnętrze, elegancki styl i widok na serce stolicy czyli Stare Miasto.

Jeśli ktoś ponad wszystko uwielbia rodzimą kuchnię, to obowiązkowo powinien zajrzeć do Restauracji „Polki” w Warszawie lub w Łodzi. Smakiem tradycyjnych i regionalnych polskich potraw – w tym również wegetariańskich – delektuje się przy stołach bez obrusów i w przyjaznej atmosferze.

To oczywiście tylko mały, smaczny wycinek „twórczości” restauracyjno-kulinarnej Magdy Gessler.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz