piątek, 25 kwietnia 2014

Bezpieczny skręt kół

Kto jest kierowcą, ten dobrze wie, jak wielkie znaczenie ma dla niego świadomość, że auto, którym się przemieszcza jest bezpieczne i sprawne. To nie tylko kwestia serca samochodu czyli akumulatora, lecz również całej reszty mechanizmu z układem kierowniczym na czele. Skoro jesteśmy przy nim, to warto co nieco wspomnieć o przekładni kierowniczej, której zadaniem jest przełożenie siły rąk poprzez kierownicę na siłę osiową skręcającą kołami. Wymienić możemy kilka typów przekładni. Jedną z nich jest np. przekładnia zębatkowa zwana potocznie maglownicą. Kiedy nagle zauważamy wycieki z przekładni kierowniczej, „wyczuwamy” luzy albo słyszymy głuche stukanie dochodzące z okolic podwozia, to można wówczas założyć, że są to pierwsze objawy tego, że przekładnia kierownicza może być uszkodzona. Umiejętne rozebranie tego mechanizmu i ostateczne zdiagnozowanie uszkodzeń, to już połowa sukcesu w przypadku procesu regeneracji maglownicy. Zwłaszcza, że nie jest to tani element wyposażenia mechanicznego samochodu.

Gdzie wówczas szukać pomocy? Przeglądając zasoby internetowe w kwestii fachowców znaleźć można np. taką stronę jak: www.przekladniekierownicze.eu. Wyposażyć się tu można nie tylko w niemieckie części największego w Europie producenta skrzyń biegów mechanicznych i automatycznych, przekładni kierowniczych, pomp wspomagania, przystawek odbioru mocy, reduktorów, osi bądź wielu innych części oraz zespołów wchodzących w skład układów napędowych pojazdów mechanicznych, pływających i latających. Można bowiem tu także liczyć na ich serwis, a także różnego typu ekspertyzy techniczne.
Warto zatem nie lekceważyć niepokojących nas objawów, które sygnalizuje nasz samochód, aby im jak najszybciej zapobiec i niepotrzebnie nie wydawać zbyt wielu pieniędzy na naprawę.

Zdjęcie ze strony: http://www.extremetech.com/extreme/143025-audi-volkswagen-working-on-300-mpg-cars

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz