sobota, 31 maja 2014

WESELNE SZALEŃSTWO

Całkiem poważnie zaczęłam myśleć o swoim ślubie. Chciałabym, aby nie był on tradycyjny. Zainspirowało mnie to do przeszukania internetu, aby dowiedzieć się, jakie najbardziej szalone wesela organizowano.

Okazuje się, że coraz częściej praktykowany niekonwencjonalny sposób to ślub pod wodą. Zazwyczaj para zakłada na siebie strój i wyposażenie nurkowe, a akt małżeństwa podpisują odpowiednim wodoodpornym pisakiem.Można też wziąć ślub w jaskinii. Na całym świecie znajduje się tylko kilka jaskiń, w których jest możliwe zorganizowanie ceremonii ślubnej. Jedna z nich znajduje się we Włoszech w Umbrii, gdzie goście na czas ceremonii byli zmuszeni zejść po drabinie i założyć kaski. Na czas przysięgi panna młoda przebrała kask na welon.

W Chinach, najczęściej przy okazji Walentynek, odbywają się zbiorowe śluby. Mają zapewnione dodatkowe, niespotykane akcje, np. w 2007 roku nowi małżonkowie razem posadzili na jednej z pustyń drzewa.Jak zwykle najbardziej pomysłowi są Amerykanie. Jedna z par wzięła ślub w outletowym sklepie TJ MAXX. Inna ceremonia ślubna odbyła się bez udziału... grawitacji. Ślub odbył się wewnątrz specjalnie zmodyfikowanego kadłuba samolotu Boeing 727. Panna młoda na sobie kolczyki przypominające małe planety, pan młody miał na sobie spinki do mankietów w kształcie statku kosmicznego, a goście weselni ubrani byli w niebieskie kombinezony. Był też ślub na rolkach, na lodowcu na Alasce czy na balonie. Zdjęcia ze wszystkich tych ślubów można obejrzeć na stronie: http://www.oddee.com/item_98424.aspx.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz